2024-04-26

Пішов з життя заслужений працівник Полтавської політехніки, професор Богдан Кузняк

26 квітня, у 93 роки помер заслужений працівник Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор економічних наук, професор Богдан Ярославович Кузняк.

З глибоким сумом повідомляємо — відійшов у засвіти заслужений працівник університету, вчений-економіст Богдан Кузняк.

Прощання з відбудеться 27 квітня о 13:30 біля обласного моргу (на території КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР»).

Вчений Богдан Ярославович Кузняк народився 12 квітня 1931 року на Тернопільщині (с. Добрівляни). У 1953 році закінчив Львівський торгівельно-економічний інститут за спеціальністю «Бухгалтер-економіст», річні курси підготовки викладачів політичної економії і філософії при Київському державному університеті ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю «Політична економія» (1953-1954), аспірантуру (1965), докторантуру (1990).

З 1954 року працював у Полтаві.

Науковець досліджував проблеми аграрної економіки, становлення малого бізнесу, еволюції ринкових відносин та міжнародних фінансів, багато років працював на фінансово-економічному факультеті, згодом у Навчально-науковому інституті фінансів, економіки та менеджменту. У 2009 році очолив кафедру міжнародної економіки Полтавської політехніки.

Професор Богдан Кузняк здійснював значну науково-методичну роботу: був членом спеціалізованої вченої ради Д 44.052.03 з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) економічних наук за спеціальностями 08.00.03 «Економіка та управління національним господарством» та 08.00.05 «Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка» у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», науковим керівником аспірантів, рецензентом наукових праць, заохочував студентів до занять наукою. Брав участь у роботі журі II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Економіка підприємства» (2014-2015).

Автор понад 100 наукових праць, зокрема 2 монографій, 4 навчальних посібників (особливо важливим доробком стали «Основи економічної теорії» (з грифом МОН України, Полтава, 2015), «Маркетинг» (Полтава, 2018), «Планування у маркетингу» (Полтава, 2018).

Працював до останнього попри свій поважний вік – у 2022 році став гарантом освітньо-професійної програми «Маркетинг» на другому (магістерському) рівні, керував проєктною групою.

Нагороджений почесним званням «Заслужений працівник Університету» за багаторічну працю і вагомий внесок у розвиток Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Колеги і випускники згадують про Богдана Ярославовича як про надзвичайно харизматичного лектора, непересічного науковця, талановитого наставника для студентів і молодих науковців.

Нехай пам’ять про видатного вченого, педагога та видатну особистість української науки назавжди закарбується спогадами і вдячністю.

Світла і вічна пам’ять шановному колезі.

Адміністрація, науково-педагогічний та студентський колектив Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»